Jannik Sinner (Foto: Twitter/ATP Tour)

Budúca svetová jednotka? Sinner má všetky predpoklady, tvrdí Djokovič

VIEDEŇ – Srbský tenista Novak Djokovič vidí ako možnú náhradu svojej osoby na poste svetovej jednotky len 19-ročného Taliana Jannika Sinnera. Ten sa podľa slov Srba už čoskoro dokáže vyrovnať hráčom ako Zverev či Tsitsipas.


„U hráčov nastupujúcej generácie vidím veľký potenciál, špeciálne u Jannika. Prezentuje sa tenisom, ktorý je nielen kvalitný, ale aj dosť silový. Dá sa povedať, že má potenciál stať sa jedným z najlepších hráčov sveta,“ priznal Djokovič.

„Podľa môjho názoru je práve Sinner tým hráčom, ktorý je v súčasnosti na čele nastupujúcej generácie, dokáže predčiť hráčov ako Zverev a Tsitsipas, o ktorých si mnoho odborníkov myslí, že raz budú na samom vrchole,“ pokračoval.„V kariére a živote tenistu sa musí spojiť mnoho vecí, aby mohol odvádzať zo seba to najlepšie a maximalizovať svoj potenciál. Ale predovšetkým musí vydržať, pretože je ľahké odohrať jeden dobrý turnaj, ale dokáže zastabilizovať výkonnosť na päť či desať rokov?“ dodala svetová jednotka.

Sinner si po reštarte sezóny pripísal na svoje konto osemfinále v Ríme, štvrťfinále na Roland Garros a minulý týždeň uhral semifinále v Kolíne.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Martin Kližan, ATP Sofia Open

Slováci v akcii: Utorok 9. marec

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstaví až dvadsaťjeden slovenských tenistov. Gomboš aj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × 3 =