sobota , 26 septembra 2020
Tenisový Svet / Roland Garros / Budú si musieť vybrať? Federer ani Nadal vraj nezvládnu US Open aj Roland Garros
Foto: Facebook/Rafael Nadal

Budú si musieť vybrať? Federer ani Nadal vraj nezvládnu US Open aj Roland Garros

SYDNEY – Bývalý austrálsky tenista Todd Woodbridge očakáva, že mnohí hráči sa budú v auguste resp. septembri rozhodovať, či absolvujú US Open alebo Roland Garros.

US Open sa má odohrať na novom povrchu podľa pôvodného plánu v termíne od 31. augusta do 13. septembra. Pre koronavírus odložený antukový Roland Garros má prísť na rad od 20. septembra do 4. októbra. Obe prestížne podujatia tak delí jediný týždeň!

„Čo urobí Rafael Nadal? Bude hrať US Open alebo sa bude šetriť na Roland Garros? Pravdepodobne nie je možné vyhrať oba turnaje, keď nasledujú za sebou. Z pohľadu horúčav a regenerácie sú podmienky na US Open brutálne. Roland Garros je fyzicky náročný, lebo sa hrá na antuke,“ cituje z Woodbridgovho rozhovoru pre austrálsku televíznu stanicu Channel Nine britský denník The Sun.

„Otvára to možnosť, že si hráči vyberú jeden alebo druhý turnaj. Väčšina nie, ale očakávam, že Roger Federer bude hrať US Open a Roland Garros nie.Rafaspraví presný opak,“ predpovedá niekdajší najlepší deblista sveta napriek skutočnosti, že Rafael Nadal je víťazom Roland Garros i US Open 2019, a tak by mal na oboch podujatiach obhajovať titul a s tým spojených 2000 bodov.Štyridsaťosemročný Austrálčan sa pristavil aj pri Srbovi Novakovi Djokovičovi: „Môže vyhrať Novak oba turnaje? Historicky boli Roland Garros a Wimbledon od seba vzdialené len dva týždne, no mali ste aspoň týždeň voľna a potom týždňovú prípravu. V tomto prípade to tak nie je.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Belinda Benčičová

Belinda Benčičová sklamala fanúšikov aj organizátorov: Ďalšie NIE na poslednú chvíľu

PARÍŽ – Ďalšie rozhodnutie na poslednú chvíľu. Na blížiacom sa záverečnom grandslame sezóny parížskom Roland …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seven + nineteen =