Home Správy Carreňo-Busta ani raz neprišiel o servis a zvládol finále v Čcheng-tu

Carreňo-Busta ani raz neprišiel o servis a zvládol finále v Čcheng-tu

Pablo Carreno-Busta

ČCHENG-TU – Víťazom turnaja ATP 250 v Čcheng-tu sa stal Španiel Pablo Carreňo-Busta, ktorý zdolal Kazacha Alexandra Bublika po setoch 6:7(5), 6:4, 7:6(3).

Prvý set nepriniesol ani jeden brejk. Obaja hráči boli na podaní konzistentní. Avšak, za stavu 5:4 Bublik zaváhal na servise a pripustil Carreňa-Bustu ku dvom setbalom. Oba však odvrátil a tak sa pokračovalo ďalej. Rozhodnutie napokon priniesol až tajbrejk. Aj ten bol veľmi tesný. Ani jeden z hráčov sa nedostal do výhody viac ako o jeden bod. Tesná skrátená hra priniesla setbal za stavu 6:5 Kazachovi. Ten na riterne využil svoju šancu a ujal sa vedenia 1:0 na sety.

V druhom sete mohli diváci vidieť prvý brejk zápasu. Dosiahol ho Carreňo-Busta a šiel tak do vedenia 4:3. Náskok si už držal a nakoniec po úspešnom servise vyrovnal na 1:1 na sety a vynútil si rozhodujúce dejstvo.

Aj tretí set bol o mimoriadne stabilných servisoch. A tak o víťazovi rozhodoval opäť tajbrejk. Tentokrát sa Carreňo-Busta dostal do vedenia 5:1 a to prakticky rozhodlo o jeho triumfe. Neskôr premenil druhý mečbal za stavu 6:3.ň