Home Správy Boulterová s Norriem sa rozlúčili s Hopmanovým pohárom víťazstvom

Boulterová s Norriem sa rozlúčili s Hopmanovým pohárom víťazstvom

PERTH – Katie Boulterová a Cameron Norrie, reprezentujúci Veľkú Britániu, zdolali vo svojom poslednom vystúpení v B skupine Hopmanovho pohára americký tandem Serena Williamsová/Frances Tiafoe 2:1 na zápasy.

Cameron Norrie využil nevýraznú formu Francesa Tiafoea a zvíťazil v úvodnej dvojhre 7:6(4), 6:0. Prvý set mal pritom Američan výborne rozohratý. Brejk na 2:1 si strážil až do úplného záveru. Stratil ho pri servise na víťazstvo a o pár minút ťahal v tajbrejku za kratší koniec. Druhé dejstvo sa zmenilo na krasojazdu britského tenistu, ktorý vyprevadil favorita s „kanárom“.

O vyrovnanie sa postarala Serena Williamsová víťazstvom 6:1, 7:6(2) nad Katie Boulterovou. V úvodnom dejstve potvrdzovala rolu favoritky bez problémov. Rýchlo odskočila na 3:0, brejkovú poistku pridala za stavu 4:1. V druhej časti Britka srdnato bojovala. Náskok 2:0 síce okamžite stratila, no v ďalšom priebehu už podanie nestratila. V skrátenej hre mala predsa len prevahu americká legenda – 7:2.

V mixe triumfovali po setoch 3:4(2), 4:3(4), 4:1 Katie Boulterová a Cameron Norrie. Prvý set bol maximálne vyrovnaný. Briti išli do brejku na 2:1, americkí favoriti po zmene strán kontrovali. Nakoniec rozhodovala skrátená hra, ktorú ovládli Williamsová a Tiafoe pomerom 5:2. Druhé dejstvo malo rovnaký priebeh len v opačnom garde. Tentoraz neudržali výhodu brejku Američania. Tajbrejk získali po výsledku 5:4 Boulterová s Norriem. Pohodu si preniesli aj do tretej časti. Jediný gem povolili súperom za stavu 2:0.

O víťazoch B skupiny a tým pádom prvých finalistoch sa bude rozhodovať od 10:30 SEČ medzi Švajčiarskom a Gréckom. Helvétom stačí vyhrať jeden z troch zápasov. Druhí finalisti vzídu zo zajtrajšieho súboja medzi Austráliou a Nemeckou.