Boris Becker
Boris Becker (Foto: TASR/AP Photo/Claude Paris)

Becker sa vyjadril ku konaniu tohtoročného US Open: New York zasiahla pandémia ako smršť

NEW YORK – Podľa bývalého nemeckého tenistu Borisa Beckera by sa tohtoročný grandslamový turnaj US Open nemal pre pandémiu koronavírusu konať v pôvodnom termíne 31. augusta – 13. septembra.

Hlavným dôvodom na presun je podľa neho skutočnosť, že v štáte New York bolo potvrdených už vyše 300.000 prípadov nákazy a viac než 23.000 obetí.

„New York zasiahla pandémia ako smršť. Nemyslím si, že by bolo múdre zorganizovať na tomto mieste turnaj v takom krátkom čase,“ citovala agentúra AP slová Beckera, ktorý triumfoval vo Flushing Meadows v roku 1989 a získal tu jeden zo svojich šiestich grandslamových titulov v kariére.Vedenie US Open rozhodne o organizácii v pôvodnom termíne najneskôr v júni. Tenisová federácia USA (USTA) uvažuje aj o jeho presunutí z New Yorku, ktorý je epicentrom koronavírusu v krajine, do Kalifornie. Podľa denníka Marca by sa mohlo podujatie uskutočniť v Indian Wells. Kalifornské stredisko má dostatočné kapacity a hlavný dvorec s miestom pre 16.100 divákov je druhý najväčší na svete, hneď po štadióne Arthura Ashea.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Viktória Kužmová

Kužmová v exotickom Monastire cez domácu tenistku bez rebríčka do finále kvalifikácie: Čaká ju Chorvátka Konjuhová

MONASTIR – Slovenská tenistka Viktória Kužmová zabojuje o hlavnú súťaž dvojhry na turnaji WTA 250 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 − fifteen =