Home Správy Bojovník Horanský odvrátil setbaly a postupuje v kvalifikácii ATP v Buenos Aires

BUENOS AIRES – Slovenský tenista Filip Horanský zdolal päťku žrebu Taliana Federica Gaia v prvom kole kvalifikácie na turnaj ATP 250 v Buenos Aires (611 420 USD, antuka vonku) po setoch 6:3, 7:5.

Obaja hráči v prvom sete stabilne servovali. V šiestej hre sa strhla veľká bitka o podanie Gaia. Pri piatom brejkbale premenil slovenský tenista šancu a šiel do vedenia 4:2. Opäť nasledovala séria stabilných podaní. Keď Horanský servoval na výhru, viedol 40:0, no nakoniec sa Talian ešte dostal na zhodu, no Slovák si vybojoval aj štvrtý setbal a ten premenil.

Obaja hráči dobre servovali aj v druhom sete. Za stavu 5:4 sa Gaio dostal na príjme ku dvom setbalom. Oba však Horanský odváril a vyrovnal na 5:5. Vzápätí to bol on, kto udrel na riterne, ujal sa vedenia 6:5 a šiel servovať na postup. Podanie zvládol čistou hrou a tak zvíťazil.

• Horanský odvrátil oba brejkbaly, ktoré ponúkol
  • v celom zápase vyhral o šesť bodov viac
  • Gaio mal 63 % početnosť prvých servisov a toto isté percento bodov získal po prvom i druhom podaní.

Do finále kvalifikácie sa prebojoval aj Jozef Kovalík. Horanský si zmeria sily s Joaom Dominguezom.