Home Správy Bojovník Horanský ide do hlavnej súťaže v Santiagu, postupuje aj Kližan

Bojovník Horanský ide do hlavnej súťaže v Santiagu, postupuje aj Kližan

SANTIAGO – Vo finále kvalifikácie turnaja ATP 250 Santiago (604 010 USD, antuka vonku) sa predstavili dvaja slovenskí tenisti – Martin Kližan a Filip Horanský.

Martin Kližan si poradil s Brazílčanom Orlandom Luzom 6:4, 6:1.

V prvom sete získal Kližan brejk na 2:1. Neskôr sa však jeho súper ešte vrátil a vyrovnal na 3:3. Za stavu 5:4 sa rodák z Bratislavy dostal na riterne ku dvom setbalom, nakoniec mu stačil jeden. Ten premenil a šiel do vedenia 1:0 na sety.

Druhé dejstvo už bolo jasnou záležitosťou Kližana. Od stavu 1:1 si vyhrané hry pripisoval iba on. Neskôr na servise premenil tretí mečbal.

Po veľkom boji postúpil aj Filip Horanský, ktorý po setoch 7:6(4), 6:7(1), 6:4 zdolal Brazílčana Pedra Sakamotu.

Prvé dejstvo napriek brejkbalom na oboch stranách neprinieslo žiaden brejk. Rozhodoval tak tajbrejk. V ňom premenil Horanský druhý setbal.

Naopak, druhý set bol plný brejkov. Najskôr viedol 3:1 Sakamoto, potom Horanský šiel podávať na výhru za stavu 5:3, nakoniec ale rozuzlenie priniesol až tajbrejk. V ňom uhral Slovák len jeden bod a o víťazovi tak rohodoval tretí set.

Aj ten priniesol množstvo brejkov. Najskôr na 2:0 Sakamoto, potom viedol 3:2 s brejkom Horanský. Neskôr vyrovnal jeho súper na 4:4, ale vzápätí prišiel rozhodujúci brejk na 5:4 v podaní slovenského tenistu. Na podaní na výhru potom odvrátil jeden brejkbal a zaknihoval postup do hlavnej sútaže.

O tom, s kým sa slovenskí tenisti stretnú v hlavnej súťaži, rozhodne dodatočný žreb.