Home Najdôležitejšie Bojovníčka Škamlová to dokázala: Vo finálovej dráme vybojovala s americkou súperkou ďalší singlový titul

Chantal Škamlová, Trofej, Káhira

KÁHIRA – Slovenská tenistka Chantal Škamlová sa dočkala ďalšieho singlového titulu, keď v Káhire uspela po takmer tri a polhodinovom finálovom boji s americkou súperkou Anastasiou Nefedovovou.

Nasadená turnajová trojka nastupovala vo finále v role favoritky, ale v prvom vzájomnom súboji s americkou štvorkou podujatia sa dal očakávať vyrovnaný zápas. Škamlová do finále vstúpila okamžitým brejkom, ale Američanka odpovedala hneď ribrejkom a ukázala, že slovenskú favoritku rozhodne nečaká jednoduché finále. Potom si dosť prekvapivo hráčky na antuke držali podania až do desiatej hry, kedy Škamlová dokázala brejknúť súperku a prvý set získať za hodinu aj dve minúty – 6:4.

Podávala na víťazstvo, ale zlyhala

Druhé dejstvo začalo presne identicky ako to prvé, Škamlová po strate servisu okamžite brejkla súperku a až do ôsmej hry si opäť obidve hráčky dokázali udržať svoje podania. Tu sa ale opäť k brejku dostala favorizovaná Slovenka, ktorá viedla 5:3 a podávala na víťazstvo v zápase. Potom ale prišiel nepríjemný moment, keď z vedenia 40:15 a teda dvoch mečbalov nedokázala zápas na podaní ukončiť a o servis prišla. Psychika zohrala svoje a výsledkom boli štyri vyhraté hry súperky v rade a druhý set tak Američanka za hodinu aj deväť minút vyhrala 7:5.

Stopla šnúru súperky a vybojovala titul

Rozhodujúci set priniesol dôležitú hru hneď v úvodnom geme, kedy zjavne naštrbená Škamlová po štyroch prehratých gemoch na vlastnom podaní prehrávala už 0:40, ale ukázala obrovské odhodlanie a bojovnosť a konečne ukončilo hrozivo sa predlžujúcu víťaznú šnúru súperky. Potom síce ďalšie dve hry aj tak získala Američanka, ale k brejku sa už dostala aj Škamlová a finále sa opäť vyrovnalo (2:2). Ďalšie štyri hry priniesli štyri brejky a chlieb sa lámal v závere. V deviatej hre si konečne po množstve brejkov udržala Škamlová podanie a finálový triumf, na ktorý potrebovala tri hodiny aj 22 minút, spečatila na vlastnom servise – 6:4.

13. singlový titul v kariére

Škamlová finálovým triumfom vybojovala už 13. singlový titul, všetky na turnajoch nižšej úrovne z kategórie ITF. V štvorhre ich má slovenská tenistka na konte už 38.