Home Najdôležitejšie Bojovníčka Schmiedlová zvládla aj húževnatú Maďarku: Postup v Dubaji jej priniesol skvelý finiš druhého setu

Anna Karolína Schmiedlová

ABÚ DABÍ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová si na turnaji ITF v Dubaji (100 000 USD, tvrdý povrch, vonku) zahrá v hlavnej súťaži.

Rozhodol o tom jej očakávaný triumf vo finále kvalifikácie nad maďarskou súperkou a nasadenou 15-tkou Reka-Luca Janiovou, ktorú porazila za hodinu aj 51 minút po setoch 6:4, 7:5.

Ťažký záver úvodného setu

Suverénny triumf Maďarky v úvodnom kole kvalifikácie naznačil, že to slovenská favoritka nemusí mať v boji o hlavnú súťaž až také jednoduché a tieto prognózy sa v podstate aj naplnili. V úvodnom dejstve spravila prvý brejk Schmiedlová, ale okamžitý ribrejk vrátil súperku do hry. Schmiedlová si požičané vzala naspäť, ale vedenie 4:2 ešte neupodávala. Maďarka za stavu 3:5 na podaní Schmiedlovej odvrátila dva setbaly a sériou štyroch získaných fiftínov pri servise Slovenky dokázala znížiť na 4:5. Následne ale Schmiedlová zabojovala a ribrejkom ukončila prvý set 6:4.

Skvelý finiš

Úvod druhého dejstva bol prakticky ako cez kopirák. Slovenka okamžite súperku brejkla, ale sama si hneď druhý servis prehrala a začínalo sa odznova – 2:2. Po udržanom podaní mala Schmiedlová na súperkinom servise dva brejkbaly, ale Maďarka sa opäť hecla a štyrmi bodmi v sérii hrozbu straty podania odvrátila. To ju evidentne psychicky posilnilo a vzápätí zobrala servis Schmiedlovej, ktorá tak razom prehrávala 3:4. Aj keď sa Slovenke po boji podaril ribrejk, okamžite si na 15-tich prehrala vlastné podanie a húževnatá Maďarka za stavu 5:4 podávala na víťazstvo v druhom sete. Potom ale prišiel zrejme kľúčový gem zápasu – Janiová nezvládla vedenie 30:15 a po zhode následne servis stratila. Od tohto momentu už iniciatívu na kurte prebrala Schmiedlová, ktorá v ďalších dvoch hrách stratila len dva fiftíny a druhé dejstvo tak vyhrala 7:5.

Tri esá aj dvojchyby

V zápase si Slovenka pomohla tromi esami a spravila tri dvojchyby, pre porovnanie jej súperka nedala ani jedno a pripísala si na konto až päť dvojchýb. Čo sa týka brejkbalových príležitostí Schmiedlová využila 7 z 15 a jej súperka 5 z 9.

V prvom kole proti kvalifikantke

V hlavnej súťaži sa už zajtra Schmiedlová predstaví v prvom kole proti gruzínskej kvalifikantke Jekaterine Gorgodzeovej a v prípade triumfu ju v boji o štvrťfinále čaká česká súperka a turnajová päťka Kateřina Siniaková. Tá v prvom kole vyradila Rainaovú po obrate 1:6, 6:2, 6:2 a so Schmiedlovou má zatiaľ vyrovnanú vzájomnú bilanciu 2:2.