Foto: Twitter/ATP Tour

Berrettini zaskočil Thiema v záverečnom vystúpení na Turnaji majstrov

LONDÝN – Talian Matteo Berrettini sa rozlúčil s Turnajom majstrov v Londýne (9 000 000 USD, tvrdý povrch v hale) víťazstvom nad rakúskym istým postupujúcim zo skupiny Björna Borga Dominicom Thiemom 7:6(3), 6:3. 

Berrettini pôsobil od úvodu živšie, no na riterne sa dlho nevedel presadiť. Všetko sa zmenilo v geme číslo deväť. Talian úplne „vygumoval“ Rakúšana a získal jeho servis čistou hrou. Favorit kontroval okamžitým ribrejkom. Prvý set napokon dospel do skrátenej hry. Taliansky mladík bol od úvodu lepší a ujal sa vedenia 4:0. Nakoniec zvíťazil v pomere 7:3.

V druhom dejstve patrilo prvých päť gemov hráčom na podaní. Za stavu 3:2 sa prebojoval rímsky rodák k prvému brejkbalu, pri ktorom nezaváhal. Záver zápasu si už postrážil. Thiem si udržal ešte jeden servis, ale v deviatej hre na riterne nezískal ani fiftín.

Zaujalo nás:

  • Berrettini získal 35 zo 41 bodov po svojom prvom servise
  • na víťazné údery dominoval 29:13
  • stal sa prvým talianskym singlistom, ktorý vyhral zápas na Turnaji majstrov
  • vzájomná bilancia je po dnešnom meraní síl vyrovnaná 2:2

„Som na seba hrdý. Ďakujem môjmu tímu, rodine i priateľom. Bola to naozaj neuveriteľná sezóna, na začiatku ktorej som ani nepomyslel na to, že sa môžem dostať až sem do Londýna. Som rád, že som sa rozlúčil víťazstvom, v dnešnom súboji s Dominicom som ukázal najmä svoju mentálnu silu,“ povedal bezprostredne po zápase víťaz.

Dominica Thiema, istého víťaza skupiny Björna Borga, v semifinálovej fáze Turnaja majstrov doplní víťaz večernej švajčiarsko-srbskej konfrontácie Roger Federer vs Novak Djokovič. Jej štart je naplánovaný na 21:00 SEČ.

About Tomáš Tomeček

Check Also

Tenisové tipy (31.10.): Trojlístok tipov z prestížneho turnaja v Paríži

BRATISLAVA – Ani dnešný deň nebudú chýbať naše tipérske odporúčania. Naša pozornosť je dnes upriamená …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

9 + fourteen =