nedeľa , 27 septembra 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Berrettini sa postavil na stranu Thiema: Djokovičovi som to vysvetlil. Toto mi na to povedal
Mateo Berrettini
zdroj: atptour.com

Berrettini sa postavil na stranu Thiema: Djokovičovi som to vysvetlil. Toto mi na to povedal

Riadiace orgány tenisu by mali pomáhať renkingovo nižšie postaveným hráčom v ťažkých časoch pandémie koronavírusu, nie vyššie postavení hráči, myslí si svetová osmička Mateo Berrettini.


Novak Djokovič odštartoval pomoc renkingovo nižšie postaveným hráčom v ťažkých časoch koronavírusovej pandémie, počas ktorej sa nehrajú žiadne turnaje a tak tenisti nemajú zdroj zárobku. Vyššie postavení hráči mali možnosť prispieť do špeciálneho fondu na pomoc tým nižšie postaveným.

Berrettini sa postavil na stranu Thiema

S týmto konceptom nesúhlasil Dominic Thiem, za čo bol z mnohých strán ostro kritizovaný. Na jeho stranu sa postavil Talian Mateo Berrettini.

„Chvíľu som premýšľal o svojich prioritách. Nie preto, že by som nerešpektoval ostatných hráčoch, ale preto, lebo verím, že žiadny hráč – bez ohľadu na šport – by nemal byť stavaný do pozície pomáhať inému hráčov finančne,“ hovoril Berrettini v relácii Call-azione na talianskom Eurosporte.

„Táto zodpovednosť prináleží federáciám, ITF, ATP, WTA, … to sú tí, ktorí robia turnaje a my ostatní, hráči, im to odplácame našimi výkonmi. Musia sa o nás postarať. Skutočný problém je hlbší.“

Foto: Twitter/ATP Tour

Nerob si starosti, nie je to povinné, odvetil Djokovič

Berrettini prezentoval svoj postoj na celú záležitosť aj Djokovičovi s tým, že radšej by pomohol konkrétnejším prípadom. 17-násobný grandslamový šampión vyjadril Talianovi pochopenie a dodal, že fond na podporu hráčom nie je povinný.

„Potrebujeme investovať peniaze iným spôsobom, aby sme pomohli nižšie postaveným hráčom. Osobne by som pomáhal iným konkrétnejším prípadom. Hovoril som s Djokovičom a odvetil, nerob si starosti Matteo, nie je to povinné.“„Je to niečo, na čom sa môžete dohodnúť, ak sa vám to páči. Ak uprednostníte kúpu masiek pre nemocnice, alebo pomôžete rodinám v núdzi, rešpektujem vás. To je dôležitá správa a mala by sa šíriť aj mimo náš okruh,“ dodáva Berrettini.

O nás Jaroslav Šípkar

Môže Vás zaujímať

Anna Karolína Schmiedlová

Slováci v akcii: Nedeľa 27. september

BRATISLAVA – Dnes nám štartuje tretí grandslam sezóny, kde budeme mať úvodný hrací deň dve …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

17 + 15 =