Foto: TASR

Benčičová si prehrou v 2. kole vo Wu-chane skomplikovala cestu na MS WTA Tour

WU-CHAN – Siedma nasadená Švajčiarka Belinda Benčičová prehrala v 2. kole turnaja WTA Premier 5 v čínskom Wu-chane (2 828 000 USD, tvrdý povrch vonku) s ruskou kvalifikantkou Veronikou Kudermetovovou 6:2, 3:6, 4:6.

V prvom sete favoritka dianie na kurte kontrolovala. Dobre zvládala kľúčové momenty, keď odvrátila všetky tri brejkbaly a sama dvakrát udrela na príjme. Vo štvrtom a ôsmom geme.

Druhé dejstvo prinieslo z tohto pohľadu obrat o 180 stupňov. Na raketu Benčičovej sa vkrádalo množstvo dvojchýb a efektivita ju opustila aj pri brejkbaloch. Zahodila všetkých päť a v prvej resp. deviatej hre prišla o servis.

Rozhodujúca časť bola plná zvratov. Na jej začiatku viedla 2:0 ruská tenistka, no ďalšie štyri hry putovali na konto Švajčiarky. Tá však následne nevyužila dve šance pridať brejkovú poistku na 5:2 a v koncovke úplne stratila istotu, čo jej súperka využila na obrat.

Zaujalo nás:

  • Benčičová sa dopustila až 13 dvojchýb
  • Kudermetovová ju prestrieľala 11:4 na esá
  • celkovo získala napriek víťazstvu o 4 fiftíny menej (97:101)
  • po druhom podaní bodovala len v 15 prípadoch z 51
  • pripísala si premiérový skalp členky top 10

Na okruhu WTA sa začína postupne kryštalizovať situácia v súvislosti s postupom na koncoročné MS WTA Tour do Šen-čenu. Belinda Benčičová si z 9. pozície tento týždeň nepolepší, naopak ju môže predstihnúť 10. Holanďanka Kiki Bertensová a 8. Ukrajinka Elina Svitolinová sa jej môže každým víťazstvom väčšmi vzdialiť.

onlajn verzia rebríčka za rok 2019

About Michal Pokrivka

Check Also

Rafael Nadal zarmútil fanúšikov: Veľmi som sa na to tešil

ROTTERDAM – Španielsky tenista Rafael Nadal vo štvrtok oznámil, že pre problémy s chrbtom nebude …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × four =