Home Najdôležitejšie Benčičová po skreči Bertensovej do semifinále MS WTA Tour

Benčičová po skreči Bertensovej do semifinále MS WTA Tour

by Tomáš Tomeček

ŠEN-ČEN –  Švajčiarka Belinda Benčičová si zapísala druhý bod do tabuľky Červenej skupiny MS WTA Tour v čínskom Šen-čene (14 000 000 USD, tvrdý povrch hala) a postúpila do semifinále. Viedla 7:5, 1:0, keď jej vzdala Holanďanka Kiki Bertensová.

Benčičová mohla prvýkrát v zápase prelomiť podanie Bertensovej už vo štvrtej hre úvodného setu, dva brejkbaly však nevyužila. V nasledujúcom geme prišiel trest. Pod tlakom hrozby straty servisu sa ocitla Švajčiarka a neodolala mu. Jej súperka sa postupne ujala vedenia 5:3, flawilská rodáčka však predviedla sériu štyroch víťazných gemov za sebou a priebeh ukončila.

Na začiatku druhého setu si švajčiarska tenistka udržala podanie čistou hrou. Bertensová si následne vyžiadala ošetrenie, očividne sa necítila dobre. Lekári jej napokon neodporučili pokračovať v stretnutí, a tak sa s MS WTA Tour rozlúčila.

• Bertensová odvrátila 3 z 5 brejkbalov
  • Benčičová znížila vo vzájomnej bilancii na 1:3

Belinda Benčičová obsadila v skupine postupové druhé miesto. Z prvej pozície ide do semifinále Austrálčanka Ashleigh Bartyová, ktorá zdolala v prvom dnešnom zápase Češku Petru Kvitovú.