Home / US Open / Bellisová nestihne ani US Open, Kokkinakis dostal voľnú kartu
Foto: TASR

Bellisová nestihne ani US Open, Kokkinakis dostal voľnú kartu

WHITE PLAINS – Američanka CiCi Bellisová sa pre pretrvávajúce problémy s pravou rukou odhlásila aj z posledného Grand Slamu roka US Open.

Z turnaja vo Flushing Meadows sa talentovaná Bellisová musela odhlásiť pre zranenie pravého lakťa. V „pavúku“ ženského singla ju nahradí Číňanka Ču Lin. V New Yorku naopak nebude chýbať iný americký zázrak Cori Gauffová, ktorá dostala voľnú kartu napriek tomu, že je to v rozpore s pravidlami WTA, ktoré však Grand Slamy môžu obísť.

Voľné karty dostalo aj ďalších päť Američaniek. Caty McNallyová, Whitney Osuigweová, Katie Volynetsová, Kristie Ahnová a Francesca di Lorenzová. Zvyšné dve putovali na základe recipročného pravidla do Austrálie a Francúzska. „Protinožci“ dali šancu veteránke Samanthe Stosurovej, Francúzi stavili na mladučkú Diane Parryovú.

Medzi mužmi nebude chýbať v „pavúku“ dvojhry vďaka voľnej karte austrálsky rekonvalescent Thanasi Kokkinakis. Francúzsky tenis bude zastupovať Antoine Hoang. Zvyšných šesť „pozvánok“ dostali domáci tenisti. Bývalý člen top 10 Jack Sock, Ernesto Escobedo, Bjorn Fratangelo, Marcos Giron, 16-ročný Zachary Svajda a po odhlásení Argentínčana Juana Martína del Potra aj Christopher Eubanks.

About Michal Pokrivka

Check Also

Obrovská senzácia na Roland Garros: Fantastický Gombos rozjasal tenisové Slovensko

PARÍŽ – Slovenský tenista Norbert Gombos sa prvýkrát v kariére prebojoval do 2. kola dvojhry …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty − eighteen =