Boris Becker (Foto: TASR/AP)

Becker sa topí v problémoch: Za utajovanie majetku mu hrozí sedemročný trest za mrežami

LONDÝN – Bývalý nemecký tenista a jedna z legiend bieleho športu sa nachádza v poriadnych problémoch. Okrem obrovských dlžôb mu podľa aktuálnych informácii hrozí aj sedemročný trest za mrežami za údajné zatajovanie majetku.


Londýnsky súd má v najbližších dňoch rozhodnúť o vine bývalého nemeckého tenistu v prípade zatajovania majetku. Šesťnásobný grandslamový víťaz mal pred insolvenčnými správcami zatajiť približne dva milióny eur, dve nehnuteľnosti v Nemecku a luxusný byt v londýnskej štvrti Chelsea.

To ale zďaleka nie je všetko. Nejde len o jedno obvinenie, ale dokopy ide až o 19 prípadov. Tribunál mu na základe toho nariadil odovzdať cestovaný pas a všetky zahraničné cesty za účelom práce musí hlásiť u insolvenčného správcu.Britské média tvrdia, že sa Becker pokúsi súdu vyhnúť a odcestuje do Nemecka. „Navrhujem sledovanie pomocou GPS v oblasti Londýna. Becker je nemeckej národnosti a Nemci nevydávajú svojich občanov k zahraničným súdom. Ak by odcestoval do Nemecka, celý prípad by sa musel presunúť tam, čo by spôsobilo značné komplikácie,“ uviedla predsedníčka súdu Emma Arbuthnotová.

Boris Becker v minulom roku usporiadal internetovú aukciu, za účelom vydraženia približne 80 predmetov zo svojej bohatej kariéry, napríklad trofej za víťazstvo na US Open 1989. Výťažok sa vyšplhal na hodnotu 750 000 eur.

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Anna Karolína Schmiedlová

Schmiedlová proti 15-ročnej súperke musela odvracať črtajúcu sa senzáciu: Na turnaji v Ostrave zabojuje o hlavnú súťaž!

OSTRAVA – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila na halovom turnaji v Ostrave do finále …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen − 13 =