Home Najdôležitejšie Bautista Agut zabezpečil Španielsku prvý bod vo finále Davisovho pohára

Bautista Agut zabezpečil Španielsku prvý bod vo finále Davisovho pohára

MADRID – Roberto Bautista Agut získal prvý bod pre Španielsko vo finálovom meraní síl Davisovho pohára proti Kanade. V madridskej hale zvíťazil deviaty hráč sveta v súboji dvojok nad Félixom Augerom-Aliassimem 7:6(3), 6:3.

Roberto Bautista Agut aj jeho zámorský oponent predvádzali od úvodu dominantný výkon na servise. Diváci videli niekoľko čistých hier. Prvý sa pod tlakom straty podania ocitol skúsenejší Španiel – v geme číslo osem čelil brejkbalu, no situáciu zvládol a servis udržal. Víťaza prvého setu určil tajbrejk. Aj ten bol v úvode vyrovnaný, hráči šli na krátku prestávku pri skóre 3:3. Od výmeny strán  však udrel rodák z Castellón de la Plana – Kanaďanovi nedovolil už žiadny bod, tajbrejk vyhral 7:3.

Bautista Agut chcel využiť momentum zo záveru prvého setu aj v naďalej. Na riterne vybojoval v druhom geme prvý brejk v zápase. Po štyroch hrách viedol 3:1. Devätnásťročný reprezentant „javorových listov” sa pokúsil zápas zdramatizovať a vzal si stratený servis späť. Potvrdenie brejku ale neprišlo – Španiel opäť odskočil a tentoraz si náskok udržal. Prvú dvojhru vo finále Davisovho pohára ukončil čistou hrou v deviatom geme a po výsledku 7:6, 6:3, poslal Španielsko do vedenia 1:0.