Home Správy Basilašvili v Hamburgu naďalej nezastaviteľný, vyzve Rubľova

Basilašvili v Hamburgu naďalej nezastaviteľný, vyzve Rubľova

by Dominika Mikušiaková
Nikoloz Basilashvili

HAMBURG – O titul z turnaja kategórie ATP 500 v Hamburgu (1 855 490 EUR, antuka vonku) si zahrajú Nikoloz Basilašvili a Andrej Rubľov.

Obhajca titulu Nikoloz Basilašvili si v prvom semifinále po vyše trojhodinovom boji plnom zvratov poradil s Alexandrom Zverevom 6:4, 4:6, 7:6(5). Víťaznú sériu v Hamburgu tak navýšil už na jedenásť zápasov.

Gruzínec viedol už 6:4, 3:1, keď domáci tenista zavelil na obrat. Druhý set napokon ovládol 6:4 a vynútil si rozhodujúce dejstvo. V ňom obrovská dráma kulminovala. Basilašvili stratil vedenie 3:0, za stavu 3:5 dokonca odvrátil dva mečbaly. Následne Zverevovi nedovolil zápas dopodávať, o víťazovi tak musel rozhodnúť tajbrejk. V ňom predviedol obhajca titulu ďalší parádny obrat. Od stavu 2:5 si body pripisoval už iba on, čím si zabezpečil postup do finále.

V druhom semifinále sa o ďalší skvelý obrat postaral Andrej Rubľov. Pabla Carreňa-Bustu zdolal po setoch 4:6, 7:5, 6:1.

Mladý Rus pritom prehrával už 4:6, 2:4. Za tohto stavu odvrátil brejkbal, čo ho nakoplo. Druhý set napokon ukončil za stavu 6:5 na príjme. Tretie dejstvo už bolo jasne v réžii Rubľova. Vyčerpaný Španiel v ňom jediný gem uhral za jednoznačného stavu 1:5.