Home Australian Open Bartyová víťazkou štvrťfinálového šlágru na Australian Open

Bartyová víťazkou štvrťfinálového šlágru na Australian Open

MELBOURNE – V druhom štvrťfinále grandslamového Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku) zvíťazila najvyššie nasadená Austrálčanka Ashleigh Bartyová nad českou sedmičkou žrebu Petrou Kvitovou 7:6(6), 6:2.

V prvom sete hráčky o väčšinu gemov tuho bojovali. Úvodný brejk zaknihovala za stavu 1:1 Kvitová, no po zmene strán ho nedokázala potvrdiť. V ďalšom priebehu premárnila sedem brejkbalov, jej súperka dva. V skrátenej hre uspela po výsledku 8:6 presnejšie hrajúca svetová jednotka.

Do druhej časti vstúpila v lepšom rozpoložení Austrálčanka. Po dvoch brejkoch odskočila frustrovanej nasadenej sedmičke do vedenia 4:0. Bojovná bílovecká rodáčka v závere znížila na 2:4, ale viac jej favoritka nedovolila.

• úvodný set trval 69 minút
  • Bartyová zdolala Kvitovú po štvrtý raz za sebou, celková bilancia je 4:4
  • vylepšila si svoje melbournské maximum
  • do semifinále sa dostala na domácom Grand Slame ako prvá Austrálčanka od Wendy Turnbullovej v roku 1984
  • Kvitová využila z 12 brejkbalov iba 2

„Byť v semifinále Australian Open je fantastický pocit. Vedela som, že ak chcem zdolať Petru, musím podať stopercentný výkon. Kľúčový bol tajbrejk prvého setu,“ uviedla pre akreditované médiá víťazka.

Semifinálovou súperkou domácej nádeje bude 14. nasadená Američanka Sofia Keninová, ktorá zdolala v prvom štvrťfinále Ons Jabeurovú z Tuniska.