Home Správy Bartyová po obrate prvou semifinalistkou WTA turnaja v Cincinnati

Bartyová po obrate prvou semifinalistkou WTA turnaja v Cincinnati

CINCINNATI – Najvyššie nasadená Austrálčanka Ashleigh Bartyová zdolala v prvom štvrťfinále turnaja WTA Premier 5 v americkom Cincinnati (2 944 486 USD, tvrdý povrch vonku) Mariu Sakkariovú z Grécka 5:7, 6:2, 6:0.

Nasadená jednotka od úvodu zápasu tlačila Sakkariovú, ktorá kazila dôležité lopty. Výsledkom boli tri víťazné gemy za sebou. Grékyňa sa chytila až vo štvrtom geme, keď si čistou hrou udržala servis. V deviatej hre sa dostala k prvým brejkbalom a zmazala náskok brejku súperky. Dostala sa do psychologickej výhody, ktorú pretavila do série piatich získaných gemov a tým i prvého setu.

V druhom dejstve sa Bartyová pokúsila vybehnúť na súperku a v prvých dvoch servisgemoch jej nepovolila žiadny fiftín. Od štvrtej hry, v ktorej získala brejk, ovládla dianie na kurte a dostala sa do vedenia 4:1. Záver si postrážila, grécka tenistka už len skorigovala nepriaznivý stav.

Rozhodujúci set bol plne v réžii favoritky. Rodáčke z Atén uštedrila „kanára“, pričom ju ku gembalom pustila až v záverečnej hre. Gréckej tenistke však náskok 40:0 nestačil.

• na esá dominovala Bartyová v pomere 12:5
  • premenila 6 zo 14, jej súperka 2 z 3

V semifinále narazí turnajová jednotka a svetová dvojka na českú trojku žrebu Karolínu Plíškovú alebo voľnú kartu Svetlanu Kuznecovovú z Ruska.