Home Správy Ďalšia senzácia na US Open – Bartyová končí v osemfinále

Ďalšia senzácia na US Open – Bartyová končí v osemfinále

NEW YORK – Svetová dvojka Ashleigh Bartyová prehrala v osemfinále grandslamového US Open s Číňankou Wang Čchiang (18.) po setoch 2:6, 4:6.

Číňanka si v prvom sete vybudovala náskok 5:1. Bartyová robila množstvo chýb, no Číňanka jej k tomu kvalitnou hrou pomáhala. V závere setu síce našla Bartyová pohodu na servise a znížila na 2:5, ale na riterne už šancu nemala a Čchiang premenila druhý setbal.

V druhom dejstve zachytila opäť lepšie úvod Číňanka a hneď v prvej hre brejkla súperku. Austrálčanka síce postupne zlepšila hru na servise, ale nedokázala pridať brejk. Za stavu 3:4 mala síce štyri brejkbalové šance, ale ani jednu nedokázala využiť. Následne musela na servise riešiť mečbaly súperky. Dokázala im však odolať a hru po svojom servise vyhrala. Bolo zrejmé, že servis na víťazstvo spôsobil u Číňanky nervozitu. Bartyová tak mala dva brejkbaly, ale nevyužila ani jeden. Čchiang neskôr premenila druhý mečbal v geme a radovala sa z veľkého postupu.

• Bartyová nepremenila ani jeden z deviatich brejkbalov
  • spravila 39 nevynútených chýb, súperka iba 14
  • nepomohlo jej teda ani že vyprodukovala 22 víťazných úderov oproti 11 u súperky
  • po druhom servise získala 39 % výmen

Víťazka si vo štvrťfinále zmeria sily buď so Serenou Williamsovou alebo s Petrou Martičovou.