Home Správy Bartyová režírovala ďalší austrálsky triumf na Hopmanovom pohári

Bartyová režírovala ďalší austrálsky triumf na Hopmanovom pohári

PERTH – V druhom dnešnom dueli A skupiny Hopmanovho pohára zdolali Austrálčania Ashleigh Bartyová a Matthew Ebden 2:1 na zápasy Španielov Garbine Muguruzovú a Davida Ferrera.

Prvý bod išiel na konto Austrálie. Ashleigh Bartyová si poradila po výsledku 6:3, 6:4 s Garbine Muguruzovou. V úvodnom dejstve sa na brejk čakalo až do ôsmej hry, v ktorej udrela domáca tenistka, čím rozhodla. Druhý set mal podobný priebeh. Bartyová bola pri vlastnom podaní naďalej suverénna, za stavu 3:3 sa presadila po druhý raz na príjme a záver kontrolovala.

O vyrovnanie sa postaral David Ferrer, ktorý zdolal Matthewa Ebdena 7:6(1), 7:5. V prvom sete si hráči príliš nepomáhali podaním. Ferrer neudržal trikrát výhodu brejku, ale v skrátenej hre súpera jasne prevýšil, keď mu povolil jediný bod. Druhé dejstvo mal lepšie rozbehnuté Austrálčan. Po brejku z piateho gemu a jeho následnom potvrdení viedol 4:2. Koncovka patrila znova skúsenému Španielovi. Za stavu 5:4 síce nepremenil dva mečbaly na príjme, no pri náskoku 6:5 si všetko vynahradil.

V dramatickej štvorhre porazili Ashleigh Bartyová s Matthewom Ebdenom Garbine Muguruzovú s Davidom Ferrerom 3:4(3), 4:3(0), 4:3(3). Na začiatku zápasu sa ujal domáci tandem vedenia 2:0. Španieli bleskovo vyrovnali a nakoniec slávili v koncovke prvého setu úspech v skrátenej hre. Druhé dejstvo neprinieslo žiadny prelomený servis. Tentoraz bol tajbrejk v austrálskej réžii – 5:0. Tretia časť bola najbohatšia na zvraty. Austrálčania viedli 2:0, neskôr prehrávali 2:3, ale ribrejkom si vynútili skrátenú hru, v ktorej mali viac šťastia.

Keďže sa úvodný dnešný duel skončil víťazstvom Nemecka nad Francúzskom, je jasné, že práve medzi dnešnými dvoma úspešnými tímami sa rozhodne v piatok v priamom súboji o víťazovi skupiny, ktorý postúpi do finále.