Home Najdôležitejšie Bartyová skončila na Wimbledone senzačne pred bránami štvrťfinále

Bartyová skončila na Wimbledone senzačne pred bránami štvrťfinále

LONDÝN – Najvyššie nasadená austrálska svetová jednotka Ashleigh Bartyová prehrala v osemfinálovom 4. kole grandslamového Wimbledonu (38 000 000 GBP, tráva vonku) s Američankou Alison Riskeovou 6:3, 2:6, 3:6.

V prvom sete Austrálčanka jasne dominovala. Brejk na 3:1 poľahky potvrdila a jej kanonáda na servise sa zastavila až v siedmom geme. Riskeová sa dočkala ribrejku na 3:4, no nedokázala naň nadviazať a žiadnu ďalšiu šancu už nedostala.

Druhé dejstvo prinieslo nečakanú zmenu. Americká tenistka pridala na razancii, úplne sa zbavila nevynútených chýb a svetovú jednotku prevalcovala pomerom 6:2. Brejky zaknihovala pri skóre 2:1 a 5:2.

Tretí set bol vyrovnaný. Obe tenistky sa opierali o podanie. V piatom geme mala na príjme šancu Bartyová, ale neuspela. Rovnakou možnosťou v ôsmej hre Američanka nepohrdla a následne duel doservovala.

• Riskeová zahrala 30 víťazných úderov pri iba 15 nevynútených chybách
  • bola lepšia na sieti (20/27 vs 8/16)
  • využila všetky 4 brejkbaly
  • postúpila do svojho prvého grandslamového štvrťfinále
  • Bartyová dominovala na esá 12:3
  • prehrala po sérii 15 víťazstiev

„Som hrdá na to, ako som zvládla dnešný zápas. Vedela som, že ak chcem proti Ash uspieť, musím hrať agresívne. Za stavu 4:3 v treťom sete som skvele zariternovala a potom som to už dotiahla do úspešného konca. Bolo by super, keby som si vo štvrťfinále mohla zmerať sily so Serenou Williamsovou. Tráva je môj obľúbený povrch, na ktorom dokážem zo seba vyžmýkať maximum,“ uviedla víťazka, ktorej sa prianie o konfrontácii s 11. nasadenou krajankou Serenou Williamsovou naplní. O post svetovej jednotky môže v Londýne Bartyovú obrať Češka Karolína Plíšková, ak postúpi do finále.