Home Najdôležitejšie Bartyová zdolala Plíškovú, na MS WTA Tour si zahrá o titul

Bartyová zdolala Plíškovú, na MS WTA Tour si zahrá o titul

by Dominika Mikušiaková

ŠEN-ČEN – Ashleigh Bartyová z Austrálie zdolala v druhom semifinále MS WTA Tour v Šen-čene  (14 000 000 USD, tvrdý povrch v hale) Češku Karolínu Plíškovú po setoch 4:6, 6:2, 6:3.

Od úvodu zápasu na riterne viac tlačila Plíšková. V prvom a treťom geme nevyužila dovedna päť brejkbalov, mrzieť ju to však príliš nemuselo, všetko si vynahradila v piatej hre. Bartyovej už vyrovnať nedovolila, za stavu 5:4 odvrátila brejkbal a premenila v poradí druhý setbal pri vlastnom podaní.

V treťom geme druhého setu mala česká tenistka k dispozícii štyri brejkbaly, Austrálčanka však všetky odvrátila, čo ju povzbudilo a sama udrela na príjme. V nasledujúcom priebehu eliminovala chyby a súperku do šancí nepúšťala. Za stavu 5:2 si pripísala ďalší brejk a vynútila si tak tretí set.

V ňom sa hralo dlhšiu dobu bez šancí na príjme. Prvý brejkbal si vypracovala v šiestom geme austrálska hráčka a nezaváhala. Plíšková za stavu 2:5 ešte udržaným servisom znížila, bolo to však z jej strany všetko. Bartyová následne zápas doviedla do úspešného konca.

• na esá nečakane dominovala Bartyová 11:1
  • ovládla aj štatistiku víťazných úderov pomerom 36:23
  • odvrátila 11 brejkbalov z 12

Vo finále sa svetová jednotka stretne s Elinou Svitolinovou. Ukrajinská tenistka vedie vo vzájomnej bilancii jednoznačne 5:0.