Home Najdôležitejšie Bartyová mala proti Benčičovej ťažký rozbeh, ale zvládla to

Bartyová mala proti Benčičovej ťažký rozbeh, ale zvládla to

ŠEN-ČEN – Víťazkou druhého súboja v červenej skupine na MS WTA Tour v Šen-čene sa stala Ashleigh Bartyová, ktorá zdolala Belindu Benčičovú 5:7, 6:1, 6:2. Išlo o vôbec premiérový vzájomný duel týchto hráčok a zároveň o duel dvoch debutantiek.

Prvý set vyšiel lepšie Benčičovej. Bartyová vstúpila do duelu nevýrazným výkonom. Benčičová predvádzala skvelé predstavenie aj na servise. Švajčiarke sa naviac podaril brejk na 6:5 a šla tak servovať na výhru v prvom sete. Na podaní pri prvej možnosti zakončila set.

V druhom dejstve však mala Benčičová krízu, ako neskôr vyplynulo z rozhovoru s otcom a trénerom, ktorého si privolala na kurt, prejavili sa jej problémy s chodidlom, ktoré ju zrejme limitovali. Bartyová „ušla“ do vedenia 5:0 a Švajčiarka bojovala iba o to, aby nedostala „kanára“. Úlohu zvládla, dokonca mala jeden brejkbal v ďalšej hre, ktorý ale nevyužila. Potom už svetová jednotka na servise premenila tretí setbal a vynútila si rozhodujúce dejstvo.

Aj tretí set sa vyvíjal lepšie pre svetovú jednotku. Dvakrát obrala svoju súperku o servis a nakoniec zakončila zápas po druhom mečbale na servise.

• Bartyová nastrieľala 10 es
  • mala 10 brejkbalov, 4 využila
  • sama ponúkla dve možnosti a jednu zneškodnila
  • po prvom servise získala 82 % výmen

Prečítajte si aj o dnešnom druhom dueli, kde Naomi Osaková v troch setoch zdolala Petru Kvitovú. Na postupových pozíciách sú tak po prvej porcii zápasov v Červenej skupine Bartyová a Osaková. Obe majú zhodne po jednej výhre v troch setoch. Na treťom a štvrtom mieste sú s rovnakou bilanciu – prehra v troch setoch – Kvitová a Benčičová.