Home Najdôležitejšie VIDEO Báječný obrat Kvitovej na exhibícii v Berlíne, zahrá si opäť vo finále

VIDEO Báječný obrat Kvitovej na exhibícii v Berlíne, zahrá si opäť vo finále

Petra Kvitová

BERLÍN – Rovnaké miesto, rovnaká súperka, iný povrch, ale rovnaký výsledok. Výhra! Petra Kvitová si na exhibičnom turnaji v Berlíne zahrá znovu finále. V zápase s domácou Petkovičovou, ktorú v nemeckej metropole porazila začiatkom týždňa na tráve, zvíťazila aj tentokrát s výsledkom 3:6,6:4 a 10:5. O titul si česká tenistka zahrá s víťazkou druhého semifinále, v ktorom sa stretnú Svitolinová so Sevastovovou.

Ešte včera hrala Kvitová na rovnakom mieste finále prvej exhibície, s Ukrajinkou Svitolinovou však prehrala. Opravný pokus mala hneď na ďalší deň. V druhom turnaji bola česká hráčka priamo dosadená do semifinále, a napriek tomu, že Petkovičovú v utorok zdolala jasne 6:4, 6:1, na tvrdom povrchu mala podstatne viac práce. Nemka to na českú hráčku vie, čo potvrdila aj v dnešnom zápase, ktorý ponúkol poriadnu drámu.

Svetová dvanástka hneď na úvod prelomila podanie svojej súperky, ale následne prekvapivo prehrala štyri hry v rade a prvý set už nedokázala otočiť. V druhom sete viedla Kvitová už 3:0, ale Petkovičová sa nevzdala a vyrovnala na 4:4. V desiatom game získala Kvitová tretí brejk a tým aj celý druhý set.

Obe hráčky sa poznajú veľmi dobre, na okruhu sa stretli už trinásťkrát a Kvitová vo vzájomnej bilancii vedie 7:6. V rozhodujúcom sete mala česká hráčka od začiatku navrch a po necelej hodine a pol proti Nemke premenila hneď svoj prvý mečbal.