Home Najdôležitejšie Babosová s Mladenovičovou víťazkami melbournskej štvorhry

Babosová s Mladenovičovou víťazkami melbournskej štvorhry

MELBOURNE – Štvorhru na grandslamovom Australian Open ovládla piata nasadená maďarsko-francúzska dvojica Tímea Babosová/Kristina Mladenovičová. Vo finále zdolala ruské dvojky „pavúka“ Jekaterinu Makarovovú s Jelenou Vesninovou 6:4, 6:3.

V prvom sete to vyzeralo, že rozhodne hluchá pasáž maďarsko-francúzskej dvojice. Tá stratila od stavu 2:2, 40:0 deväť fiftínov za sebou a prehrávala 2:4. Z útlmu sa však rýchlo prebrala. V 8. geme si pri podaní Vesninovej vzala späť požičané, aby o pár minút neskôr premenila po Mladenovičovej víťaznom voleji prvý setbal.

Druhé dejstvo otvorili Rusky brejkom. Vôbec ich to „nenakoplo“, na opačnej strane sa prezentovala Francúzka výbornou hrou na sieti a o chvíľu viedli päťky žrebu 3:1. Favoritky ešte vyrovnali, ale na obrat sa nezmohli. V závere kazili priveľa riternov, zatiaľ čo Babosová s Mladenovičovou zvládali kľúčové výmeny bezchybne.