Home Najdôležitejšie Azarenková vo vyhrotenom zápase poslala súperku k psychiatrovi

Azarenková vo vyhrotenom zápase poslala súperku k psychiatrovi

by Jaroslav Šípkar
Victoria Azarenková

Viktoria Azarenková vo vyhrotenom zápase nechápala správaniu súperky a poslala ju za psychiatrom.

Poriadnu drámu priniesol súboj prvého kola turnaja WTA v katarskej Dohe. Viktoria Azarenková otočila stretnutie proti Yulii Putintsevovej a zvíťazila 5-7 6-2 7-5. Azarenková prehrávala už 0-4 v treťom sete a za stavu 4-5 pri vlastnom servise odvrátila mečbal.

Za stavu 5-4 pre Putintsevovú v treťom sete si Kazaška vzala zdravotnú prestávku. Toto správanie nenechalo Azarenkovú chladnou. „Dáva si prestávku pred mojím podaním? To robí? Nech počká, kým dopodávam,” hnevala sa Bieloruska smerom k rozhodcovi.

„Sedemkrát hodila raketou a ja dostávam varovanie za jedno slovo. Aha, hodila raketou štyrikrát namiesto siedmich? Potrebuje trénera – psychológa, potrebuje psychiatra,” hnevala sa bývalá svetová jednotka, cituje ju portál championat.com.

Azarenková v 2. kole nastúpi proti Američanke Madison Brengleovej.