Home Správy Austrália po strhujúcej dráme do semifinále ATP Cupu

Austrália po strhujúcej dráme do semifinále ATP Cupu

SYDNEY – V úvodnom štvrťfinále ATP Cupu zdolala v Sydney domáca Austrália 2:1 na zápasy Veľkú Britániu.

Súboj tímových dvojok bol jasnou záležitosťou domáceho Nicka Kyrgiosa, ktorý deklasoval Camerona Norrieho 6:2, 6:2. V úvodnom geme zápasu ešte dva brejkbaly nevyužil, za stavu 2:2 pri celkovo treťom nezaváhal. Následne si napriek manku 15:40 udržal podanie a záver prvého setu kontroloval. V druhom dejstve otočil vďaka dvom brejkom z 0:1 na 4:1. Po zmene strán prišiel prvýkrát na turnaji o servis, ale v koncovke bol znova pánom na kurte.

Britský líder Daniel Evans zdolal 7:6(4), 4:6, 7:6(2) Alexa de Minaura. Na začiatku zápasu nabral manko 0:3, no rýchlo ho zmazal. V druhej polovici prvého setu hral prím servis, v skrátenej hre uspel Brit po výsledku 7:4. V druhom dejstve sa ujal domáci tenista vďaka brejku vedenia 2:1. Tentokrát si výhodu postrážil, hoci čelil v šiestom geme pri vlastnom podaní nepríjemnému skóre 15:40. V tretej časti viedol Evans 3:0, no brejk stratil, rovnako tak ten na 4:2. Za stavu 6:5 nepremenil na riterne štyri mečbaly, ale v tajbrejku favorita prevalcoval – 7:2.

Vo štvorhre sa Austrálii vyplatilo prekvapivé nasadenie Alexa de Minaura s Nickom Kyrgiosom, ktorí zvíťazili nad Jamiem Murraym a Joeom Salisburym 3:6, 6:3, 18:16. Na začiatku zápasu viedli domáci 2:0, ale v ďalšom priebehu sa najmä de Minaur trápil, dvakrát prišiel o podanie a výsledkom bola strata prvého setu v pomere 3:6. V druhom viedli Austrálčania 3:0, a hoci si v piatom geme Kyrgios neudržal servis, za stavu 2:3 predviedol rovnaký skrat po tretí raz v stretnutí Salisbury. Ďalší priebeh austrálski tenisti kontrolovali a vynútili si supertajbrejk. Ten priniesol neskutočnú drámu. De Minaur s Kyrgiosom v ňom odolali štyrom mečbalom a sami svoj piaty pri skóre 17:16 premenili.

V semifinále narazia reprezentanti hostiteľskej krajiny na víťazov zajtrajšieho súboja medzi Španielskom a Belgickom.