Home Najdôležitejšie Schmiedlová opäť ukázala veľkú bojovnosť: Po parádnom obrate s ruskou jednotkou zabojuje o finále

Anna Karolína Schmiedlová

BELEHRAD – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila už do semifinále dvojhry na turnaji WTA v Belehrade. V dnešnom štvrťfinále potvrdila povesť bojovníčky, keď otočila duel s najvyššie nasadenou Ruskou Annou Blinkovovou a v Srbsku si zahrá o finále.

Prvého brejku v zápase sa dočkala ruská jednotka, ktorá v piatej hre zobrala Schmiedlovej podanie, ale vzápätí prišla o to svoje. Okamžitým brejkom v siedmej hre ale dokázala zareagovať a keďže už do konca úvodného dejstva k strate podania neprišlo, Blinkovová za 50 minút oslavovala zisk úvodného setu – 4:6.

Druhé dejstvo opäť odštartovala lepšie Ruska, ktorá sa v tretej hre dostala k brejku, ale Schmiedlová znovu dokázala odpovedať okamžitým ribrejkom. Potom si obidve hráčky držali servis až do ôsmej hry, kedy slovenská bojovníčka brejkla ruskú jednotku a druhý setbal na následnom podaní premenila na zisk druhého setu – 6:3.

Rozhodujúce dejstvo sa lámalo v úvodných hrách, keď Schmiedlová v druhej hre na podaní musela odvracať až tri brejkbaly nabudenej ruskej súperky. Úspešné odvrátenie ale Slovenku evidentne nakoplo, v ďalšej hre zobrala nasadenej jednotke servis a ujala sa vedenia 2:1, čo sa ukázalo ako rozhodujúci moment celého zápasu. Od tohto momentu totiž ruská jednotka už v zápase nezískala ani hru a Schmiedlová po suverénnej výhre 6:1 postúpila do semifinále.

V boji o belehradské finále môže naraziť na ďalšiu slovenskú zástupkyňu Rebeccu Šramkovú, ktorá ešte stále bojuje s Kristýnou Plíškovou v treťom sete napínavého štvrťfinále.