Home Audio/video Favorizovaná Schmiedlová prekvapivo končí: Totálny skrat v poslednom sete zhatil črtajúci sa obrat

Anna Karolína Schmiedlová

BOGOTA – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová skončila na turnaji WTA v kolumbijskej Bogote v 1. kole dvojhry.

S rovnako nenasadenou Španielkou Alionou Bolsovovou-Zadoinovovou prehrala za 126 minút 4:6, 6:3, 1:6.

Aj keď do zápasu vstúpila brejkom už v druhej hre a vyhrávala 2:0, v ďalšom priebehu uź mala navrch španielska súperka a po dvoch brejkoch ovládla napokon prvý set za 46 minút 6:4.

V druhom dejstve začala slovenská favoritka absolútne suverénne, keď po dvoch brejkoch pri úvodných dvoch podaniach súperky razom viedla už 4:0. Aj keď v následných troch hrách sama dvakrát prišla o podanie, jeden servis súperke zobrala aj ona a set dotiahla do víťazného konca.

Rozhodujúce dejstvo začalo presne rovnako ako predošlé dva, Schmiedlová hneď v prvej hre zobrala súperke podanie, ale to bolo z jej strany všetko. Slovenská favoritka sa odvtedy nezmohla už ani na jedinú hru a za dve hodiny aj sedem minút sa s turnajom prekvapivo rozlúčila už po prvom kole.

Aliona Bolsovová-Zadoinovová (Šp.) – Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) 6:4, 3:6, 6:1

Zdroj: ts, TASR