Home Správy Anisimovová má prvý titul – neuveriteľná séria na okruhu WTA pokračuje

Anisimovová má prvý titul – neuveriteľná séria na okruhu WTA pokračuje

amanda anisimovová

BOGOTA – Vo finále turnaja WTA International v Bogote (250 000 USD, antuka vonku) zvíťazila Američanka Amanda Anisimovová nad Austrálčankou Astrou Sharmovou po setoch 4:6, 6:4, 6:1.

Prvý set bol plný brejkov. Sharmová viedla 4:2 po tom, čo si ako prvá udržala podanie. Následne sa úspešnou hrou na servise pridala aj Anisimovová a v ďalšej hre brejkom vyrovnala na 4:4. Opäť však prišla o servis a Austrálčanka tak za stavu 5:4 šla servovať na víťazstvo v sete. Po prvý raz v zápase získala gem čistou hrou, a tak sa tešila zo zisku prvého setu.

Druhé dejstvo opäť prinášalo množstvo brejkov. Prvý dosiahla Austrálčanka hneď v úvodnom geme. Američanka neskôr vyrovnala ribrejkom na 2:2, a hoci vzápätí znova stratila servis, prišla ďalšia okamžitá kontra. V závere zabrala. Viedla 5:4, keď sa na príjme dostala ku dvom setbalom a premenila hneď prvý. Vynútila si tak rozhodujúce dejstvo.

V ňom jasne dominovala. Viedla 3:0, potom Sharmová znížila na servise na 1:3, ale ďalšie hry si už na svoje konto pripisovala iba Anisimovová, a tak sa tešila z prvého titulu na okruhu WTA.