Home Najdôležitejšie Ani Kližan si nezahrá hlavný turnaj Roland Garros: Skvelý úvod na Belgičana nestačil

PARÍŽ – Po Filipovi Horanskom vypadol dnes v kvalifikácii na parížsky Roland Garros aj druhý slovenský zástupca Martin Kližan. Slovák v boji o kvalifikačné finále nestačil na belgického súpera Kimmera Coppejansa aj keď prvý set vyhral hladko 6:2.

Kližan mal výborný vstup do zápasu, keď po brejku razom vyhrával už 3:0. Aj keď húževnatý belgický súper následne duel brejkom zdramatizoval, Kližan dokázal nájsť odpoveď a dvomi ďalšími brejkami prvé dejstvo ovládol suverénne – 6:2.

V tom druhom naopak Kližan nezvládol hneď svoj úvodný servis a prehratom podaní si na istý čas hráči držali svoj servis. Ten opäť stratil Kližan za stavu 2:4 a celý set tak jasne získal vo svoj prospech Belgičan – 6:2.

V rozhodujúcom treťom dejstve opäť ako prvý prelomil podanie súpera Coppejans, ktorý viedol už 3:1, ale Kližan po brejku dokázal vyrovnať na 3:3. Bohužiaľ si vzápätí hneď prehral svoje vlastné podanie a Belgičan už zápas dopodával do víťazného konca – 6:4.

Kimmer Coppejans (Belg.) – Martin KLIŽAN (SR) 2:6, 6:2, 6:4