Home Najdôležitejšie Fantastický Martin ovládol federálne derby: V Taliansku nedal šancu favorizovanej českej jednotke

Andrej Martin

CAGLIARI – Slovenský tenista Andrej Martin si v talianskom Cagliari na podujatí ATP Sardegna Open zahrá o štvrťfinále.

Rozhodol o tom jeho triumf nad favorizovaným českým súperom Jiřím Veselým, ktorého zdolal za takmer dve hodiny po setoch 6:4, 2:6, 6:1. Martin v boji o štvrťfinále v Taliansku nastúpi proti americkej turnajovej dvojke Taylorovi Fritzovi, ktorý mal v prvom kole voľný žreb.

Martin sa českého favorita vôbec nezľakol a po udržaní servisu zobral Veselému hneď jeho úvodné podanie na pätnástich. Potom ale česká singlová jednotka dokázala ribrejknúť súpera a dramatický set tak rozhodla až desiata hra. Martin druhý setbal na podaní Veselého premenil na zisk setu a za 43 minút sa ujal vedenia.

Druhé dejstvo začal lepšie český favorit, ktorý hneď prvý brejkbal premenil na brejk a následne sa síce poriadne zapotil na vlastnom podaní, ale odvrátil tri brejkbaly Martina a vyhrával 2:0. Slovenský tenista musel tiež na servise bojovať, ale úspešne zvládol dva brejkbaly súpera, ale následne po čistej hre Veselého na podaní o ďalší servis prišiel a prehrával už 1:4. Do konca setu už brejk neprišiel aj keď Martin vo ôsmej hre poriadne trápil Veselého a mal aj dva brejkbaly, česká jednotka v poradí piaty setbal premenila na zisk setu a vyrovnala skóre zápasu.

Martin sa ale vôbec nepoložil, práve naopak. Po troch hrách, v ktorých si obidvaja hráči suverénne udržali servis, prišiel Martinov brejk na pätnástich a po ďalšom v šiestej hre viedol razom Slovák už 5:1. Na následnom podaní nestratil ani fiftín a po suverénnom treťom sete si tak pohodlne vybojoval postup do osemfinále.