Home Najdôležitejšie Aj Martin v Belehrade zabojuje o štvrťfinále: Parádny obrat proti premožiteľovi Kleina

Andrej Martin

BELEHRAD – Po Alexovi Molčanovi sa v Belehrade z triumfu a postupu do osemfinále radoval aj Andrej Martin, ktorý v súboji kvalifikantov zdolal Austrálčana Christophera O´Connella 3:6, 7:6 (7), 7:5.

Martin pritom vstúpil do zápasu veľmi zle, keď s kvalifikačným premožiteľom Lukáša Kleina stratil dve podania a razom prehrával hrozivo 1:5. Aj keď sa mu v siedmej hre podaril ribrejk a čistou hrou následne vyhral aj svoj servis, Austrálčan na podaní odvrátil všetky tri brejkbaly Slováka a úvodný set získal za 41 minút – 6:3.

Slovenský tenista v druhom dejstve pokračoval v dobrom závere z toho prvého a po brejku sa ujal vedenia 2:0 a následne aj 3:0. O´Connell ale zabojoval a v piatej hre sa po brejku vrátil v druhom sete do hry. Druhé dejstvo napokon musel rozhodnúť tajbrejk a v tom mal navrch Martin, ktorý zvíťazil 9:7 a vynútil si rozhodujúce tretie dejstvo.

Do toho vstúpil Martin absolútne suverénne, keď po dvoch brejkoch razom vyhrával už 4:0 a zdalo sa, že zápas už nebude mať dlhé trvanie. Austrálčan to ale nevzdal a vybojoval tri hry po sebe. V desiatej hre Martin nezvládol podávanie na víťazstvo v zápase a O´Connell vyrovnal na 5:5. Austrálčan ale vzápätí prišiel o svoj servis a Martin už dopodával duel do víťazného konca a zavŕšil tak parádny obrat – 7:5. V boji o štvrťfinále na Slováka čaká turnajová trojka Gruzínec Nikoloz Basilašvili.