Home Najdôležitejšie Andrej Martin na úvod v Prahe suverénny: Domácemu držiteľovi voľnej karty povolil len 6 gemov

Andrej Martin

PRAHA – Slovenský tenista Andrej Martin uspel v prvom kole na turnaji v Prahe proti domácemu tenistovi Andrewovi Paulsonovi. Proti držiteľovi voľnej karty vyhral dvakrát 6:3.

31-ročný Martin mal výborný vstup do zápasu, keď už v tretej hre prelomil podanie Paulsona a po potvrdení brejku viedol 3:1. V ďalšom priebehu prvého setu sme boli svedkami troch čistých hier v rade a v siedmom geme druhýkrát v zápase 109. hráč sveta brejkol svojho súpera. Domáci tenista reagoval ribrejkom, ale ďalšie podanie opäť neudržal a Martin viedol po 35 minútach 1:0.

Na úvod druhého dejstva odvrátil slovenský tenista 4 brejkbaly a za stavu 2:1 podobne ako v prvej sade prelomil servis 19-ročného Čecha. Brejk potvrdil udržaným podaním a do konca setu si už len s prehľadom strážil náskok brejku a postúpil do osemfinále.

V boji o štvrťfinále ho čaká ďalší domáci tenista Vrbenský, ktorý v prvom kole zdolal vo vyrovnanom zápase Rakúšana Ofnera.