Home Správy Andreescuová dokonala svoj turnaj snov

Andreescuová dokonala svoj turnaj snov

by redakcia tenisovysvet.sk

INDIAN WELLS – Kanaďanka Bianca Andreescuová zdolala vo finále turnaja WTA Premier Mandatory v Indian Wells (9 035 428 USD, tvrdý povrch vonku) Nemku Angelique Kerberovú po setoch 6:4, 3:6, 6:4.

Do zápasu nevstúpila Angelique Kerberová najlepšie. Rodáčka z Brém si hneď v úvodnej hre prehrala vlastné podanie. Stačila síce odvrátiť tri brejkbaly, ten štvrtý však mladá Kanaďanka už využila. Ako sa ukázalo, bol to rozhodujúci moment prvého setu. Andreescuová skvele podávala, súperku nepustila k žiadnemu brejkbalu a získala tak prvý set v pomere 6:4.

V treťom geme druhého setu si Kanaďanka vypracovala dva brejkbaly, no nevyužila ani jeden. V ďalšej hre sa k brejkbalu vôbec prvýkrát v zápase dostala Kerberová a skúsená hráčka ho dokázala aj využiť. Nemka si už do konca setu podanie postrážila a vyrovnala tak stav zápasu na 1:1.

V piatom geme tretieho setu vzala Kerberová podanie mladej Kanaďanke a zdalo sa, že skúsená hráčka dotiahne zápas i celý turnaj do víťazného konca. Andreescuová však odpovedala ribrejkom, v nasledujúcej hre si čistou hrou vyhrala podanie a zrazu bola na koni ona. Za stavu 4:3 vzala Nemke podanie a šla podávať na víťazstvo v zápase. Kanaďanka nevyužila ani jeden z troch mečbalov pri vlastnom podaní, podarilo sa jej to až pri podaní Kerberovej a získala tak doposiaľ najväčší titul svojej kariéry.

• Andreescuová sa posunie v rebríčku na 24. miesto, pred turnajom bola 60.