Home / US Open / Andreescuová za triumf na US Open odmenená kľúčmi od mesta
Foto: TASR

Andreescuová za triumf na US Open odmenená kľúčmi od mesta

MISSISSAUGA – Kanadská tenistka Bianca Andreescuová dostala za svoj triumf na záverečnom grandslamovom turnaji roka US Open honor v podobe kľúčov od svojho rodného mesta Mississauga.

Pri ceremónii na predmestí Toronta jej ich slávnostne odovzdal starosta Bonnie Crombie. Andreescuová sa vo veku 19 rokov stala vôbec prvou Kanaďankou, ktorá získala grandslamový titul vo dvojhre.

„Som skutočne požehnaná. Stojí za mnou množstvo tvrdej práce, potu a najmä pádov. Som skutočne rada, že som sa nevzdala, pretože dnes by som tu pred vami nemohla stáť. Ak som to dokázala ja, Serena či Roger, môžete veľké veci dokázať aj vy,“ uviedla na zhromaždení pred stovkami fanúšikov.

Devätnásťročná Andreescuová zdolala vo finále US Open Amderičanku Serenu Williamsovú 6:3, 7:5, čím jej znemožnila zisk už 24. grandslamového titulu. V priebehu roka sa jej podarilo vyšplhať v ženskom svetovom rebríčku z druhej svetovej stovky až na aktuálne 5. miesto.

Kanadskú hviezdičku po obrovskom úspechu slovami chvály podporil aj kanadský premiér Justin Trudeau. „Je inšpiráciou pre všetky vekové kategórie Kanaďanov. Ak by som mal byť úprimný, mladí ľudia si z nej môžu brať najväčší príklad, pretože v takom mladom veku už dokázala veľké veci,“ citovala Trudeaua agentúra AFP.

Po majstrovskom úspechu Toronta Raptors v uplynulej sezóne basketbalovej NBA tak kanadskí športoví fanúšikovia dostali ďalší dôvod na radosť. Známy transparent, ktorým oslavovali výhru Raptors s nápisom „We the North“, hrdo pozmenili na „She the North“, čím vyjadrili úctu a podporu mladej hráčke.

Zdroj: TASR

About Michal Pokrivka

Check Also

Obrovská senzácia na Roland Garros: Fantastický Gombos rozjasal tenisové Slovensko

PARÍŽ – Slovenský tenista Norbert Gombos sa prvýkrát v kariére prebojoval do 2. kola dvojhry …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 − 8 =