Home Najdôležitejšie Alex Molčan v náročnej daviscupovej premiére neuspel: Slovensko prehráva s Čile 0:1

Tibor Tóth, Alex Molčan

BRATISLAVA – Slovenskí tenisti prehrávajú po úvodnej dvojhre duelu 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v bratislavskom NTC s Čile 0:1.

O prvý bod pre hostí sa postaral líder juhoamerického tímu Cristian Garín, ktorý zdolal daviscupového debutanta Alexa Molčana 6:2, 6:4. V druhom singli si na tvrdom povrchu GreenSet Comfort zmerali sily slovenská jednotka Norbert Gombos a Nicolás Jarry.

Premiéru nezvládol

Molčan odštartoval premiérový zápas v prestížnej tímovej súťaži esom a ujal sa vedenia 1:0. V ďalších minútach však na centri dominoval Garin. Sedemnásty hráč svetového rebríčka ATP získal päť gemov za sebou a prvý set sa stal jasne jeho korisťou. Garin výborne podával, v dlhších výmenách od základnej čiary dokázal zatlačiť Molčana do defenzívy, skvele mu fungoval obojručný bekhend po čiare. Čiľan sa prezentoval veľkou úderovou istotou a robil minimum nevynútených chýb.

Cristian Garín
Cristian Garín (Foto: TASR – Pavol Zachar)

Na začiatku druhého dejstva viedol Molčan 40:30, no po dvoch tesných autoch a vynútenej chybe opäť prišiel o servis. Garin následne potvrdil brejk a zápas proti súperovi, ktorý je v rebríčku o 100 miest nižšie, už dotiahol do úspešného konca. V desiatom geme premenil pri vlastnom servise druhý mečbal a pripísal si na konto 13. víťazný zápas v Davisovom pohári.