Foto: Instagram/Mary Piercová

Ako by vyzerala dokonalá tenistka? Piercová takú poskladala

NOIDA – Skladanie ideálnych tenistov je populárnou aktivitou. Novinári takouto otázkou často prekvapia tenisové legendy. Najnovšie svoju superhráčku zostrojila Francúzka Mary Piercová.

Dokonalá tenistka by mala mať fyzickú kondíciu Martiny Navrátilovej. „Bola v tomto priekopníčka – prvá, ktorá tento aspekt vniesla do hry. V tom čase na tom ženy veľmi nepracovali. Ona to zmenila svojím zameraním na kondičnú pripravenosť a zdravú výživu,“ povedala Piercová pre indický denník The Indian Express.

Pri otázke týkajúcej sa bekhendu bývalá francúzska tenistka zaváhala. „Hm, prvá osoba, ktorá mi napadá, je Gabriela Sabatiniová. Zrejme preto, že mala obzvlášť krásny bekhend,“ odvetila nakoniec. Oveľa suverénnejšie odpovedala na otázku, čí forhend bol najlepší: „Steffi Grafovej.“

A čo servis? „Serena Williamsová. Má ho veľmi prudký. Samozrejme, vďaka fyzickej sile, no kľúčom je aj umiestňovanie,“ zhodnotila podanie jednej z mála aktívnych hráčok vo svojom zozname. Na margo voľby úderov uviedla: „Martina Hingisová bola veľmi inteligentná hráčka. Hrala tenis tak, ako keby hrala šach. Bola extrémne efektívna a chytrá. Nebola najsilovejšou hráčkou, ale bola veľmi, veľmi bystrá.“Ideálna tenistka by mala mať podľa Francúzky rýchlosť vracajúcej sa belgickej legendy: „Napadá mi Kim Clijstersová. Je veľmi rýchla.“ Ako na posledný atribút sa zamerala na bojovné srdce. „Nepochybne Monika Selešová. Neuveriteľná bojovníčka. Jednoducho úžasná,“ uzavrela Piercová.

About Michal Pokrivka

Check Also

Anika Jašková

Slováci v akcii: Pondelok 5. februára

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii dvanástka slovenských zástupcov. M15 Sharm El Sheikh (15 000 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 5 =