Naomi Ósaková
Naomi Ósaková (Foto: TASR/AP - Andy Brownbill)

Ako by naložila s miliardou dolárov? Ósaková myslí v prvom rade na iných

HAITI – Úspešná japonská tenistka Naomi Ósaková (22) nezabúda, kto jej výraznou mierou pomohol presadiť sa medzi elitou. Prakticky vždy Japonka zdôrazňuje úlohu svojho otca Leonarda Francoisa, ktorý ju trénuje od jej troch rokov a významnou mierou jej pomohol vybudovať tenisovú kariéru.

Chlapík žijúci na Haiti sa od chvíle, keď videl slávne sesterské duo Williamsových, zaprisahal, že aj zo svojich dcér spraví veľké hviezdy zenisového neba a zdá sa, že jeho úsilie nevychádza nazmar. Aj keď 22-ročná japonská tenistka ešte toho nedosiahla až toľko, má pred sebou sľubnú kariéru a veľa možností zapísať sa do tenisovej histórie, keďže už teraz patrí medzi veľké postavy ženského tenisu.

Foto: Twitter/WTA

Aj keď aktuálna svetová desiatka a niekdajšia líderka rebríčka WTA má od tohto kalendárneho roku nového kouča (Wim Fissette), na pracovitého otecka nezabúda a je odhodlaná raz mu splatiť dlh. V rozhovore pre časopis Teen Vogue sympatická a skromná Japonka myslela ako prvé na svojho tatka a jeho sny.„Prvá vec, ktorú by som urobila, keby som mala miliardu dolárov – pravdepodobne by som pomohla vybudovať otcovi svoju školu na Haiti. Je do toho zažratý, stavajú tenisové kurty a zháňajú personál. Anne a mne sa zdá roztomilé, keď vidíme všetky fotky detí, ktoré hrajú tenis,“ odpovedala pohotovo na otázku ako by naložila s miliardou dolárov.

Zdá sa, že Ósaková si napriek stúpajúcej popularite a tenisovej sláve udržiava skvelý charakter a ani v žiari reflektorov nezabúda na tých, ktorí jej v jej ceste pomohli a pomáhajú. Práve táto vlastnosť jej môže v ďalších životných úspechoch výrazne pomôcť, pretože to pri slávnych osobnostiach vôbec nie je bežný jav.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Alexander Zverev

VIDEO Zverev po famóznom obrate triumfoval v Madride: Po prehratom tajbrejku nezložil zbrane a získal druhý madridský titul

MADRID – Nemecký tenista Alexander Zverev triumfoval na antukovom turnaji v Madride druhýkrát v kariére. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eleven − 9 =