Home Správy Kužmová za menej ako hodinu postupuje do osemfinále v Cagnes-sur-Mer

Kužmová za menej ako hodinu postupuje do osemfinále v Cagnes-sur-Mer

CAGNES-SUR-MER – Viktória Kužmová zvíťazila ako piata nasadená v stretnutí prvého kola na turnaji ITF v Cagnes-sur-Mer (100 000 USD, antuka vonku) nad austrálskou „lucky loserkou“ Priscillou Honovou po setoch 6:3, 6:2. Zápas trval iba 58 minút.

V prvom sete šla Viki už do vedenia 3:1. Honová si síce neskôr vzala stratené podanie späť a vyrovnala na 3:3, no v ďalšej hre opäť prišla o servis. Kužmová potvrdila výhodu na podaní a v nasledujúcej hre premenila na servise súperky prvý setbal.

V druhej časti viedla Slovenka už 4:0. Vtedy síce Honová po brejku a následnej úspešnej hre na servise znížila, no viac nepredviedla. Viki sa už v najbližsom geme na riterne dostala k mečbalu a ten premenila.